Рекомендації психолога

Під час карантину

Пам’ятка здобувачам освіти щодо самоорганізації навчання під час карантину

1. Дистанційне навчання - це час активної розумової діяльності. Тому режим дня має залишатись максимально наближеним до того, яким він був у звичайний навчальний період.

2. Важливо мати чітко визначені робочі години для виконання завдань онлайн, щоб час за комп’ютером «не розмивався».

3. Необхідно, аби ця робота відбувалася спринтами — проміжками у 30-40 хвилин із перервами між ними на активний відпочинок або чай, перекус.

4. Зарядка та заняття спортом стимулюють вироблення гормонів, які піднімають настрій.

4. Виконуйте завдання своєчасно, не відкладайте на «потім».

5. Слідкуйте за новою інформацією, не завантажуйте систему зайвими повідомленнями.

6. Допомагайте однокласникам знайти потрібну інформацію із завданнями.

Пам’ятка батькам щодо організації навчання та відпочинку дітей під час карантину

  1. Ранок нехай починається як зазвичай у робочі дні. Організуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінує дитину і вас.

  2. Плануйте день разом із дітьми. Розподіляйте час таким чином, щоб робота (читання, виконання завдань і вправ) та відпочинок були в співвідношенні 45 хв. занять /15хв. відпочинку. Треба слідкувати, щоб дитина будь-якого віку робила перерви – і краще, якщо ми зупинимо її трохи раніше, ніж вона втомиться. Підлітки втомлюються десь за півгодини. Обов'язково слідкуйте, щоб діти не залишалися надовго без активного відпочинку.

  3. Учіть дітей плануванню: на аркуші паперу записуйте обов'язкові справи, які треба виконати. Також допоможіть навчитися розбивати велике завдання на маленькі частини.

  4. Слідкуйте за графіком освітнього процесу, не допускайте відставання, адже надолужити прогаяне буде важче.

  5. Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить, підтримайте, хваліть дітей за виконану роботу. Діти завжди націлені на конкретний результат.

  6. Провітрюйте кімнату, створіть умови для активного руху: нехай діти рухаються під музику, танцюють, роблять гімнастичні вправи, дихальну гімнастику. Дбайте про свіже повітря під час навчання дитини. Чим менше повітря, тим гірші результати навчання.

  7. Дозволяйте у визначений час спілкування онлайн. Смс або дзвінок другу та вчителю стане в нагоді. Приємне спілкування й корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.

  8. Пам'ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.

  9. Звертайте увагу на домашні завдання як навчальний інструмент до самостійності, а не покарання.

  10. Коли дитина займається своїми справами, а їй треба сідати за уроки – тут допоможе обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання. Наприклад, ми говоримо: ―За 10 хвилин починай виконання уроків‖. Так ми виявляємо повагу до своєї дитини як до особистості.

Поради для батьків щодо вирішення можливих конфліктних ситуацій з дитиною під час карантину та дистанційного навчання

Постійне перебування з дітьми в одному будинку зробило батьківські будні ще складнішими. Особливо важко на карантині з підлітками, адже вони розчаровані через соціальне розмежуванням з друзями і часто зриваються на дорослих.

Як уникнути конфлікту з підлітком, коли він каже, що хоче зустрітися з друзями.

Хоча в глибині душі підліток не хоче протистояти батькам, але він хоче зустрітися з товаришами і відновити нормальне життя тінейджерів. Але замість того, щоб казати, що ваш підліток безвідповідальний чи егоїст, спочатку скажіть йому, що ви розумієте його необхідність бачити друзів. І разом з тим скажіть, чому самоізоляція важлива. Поясність йому, чим загрожує зустріч з друзями під час карантину Нагадайте також про те, що самоізоляція не триватиме вічно і що це може врятувати життя близьким людям.

Підліток постійно проводить час за комп’ютером.

Діти часто на карантині грають в ігри на комп’ютері чи проводять багато годин в інтернеті, адже там вони можуть поспілкуватися зі своїми друзями. Замість того, щоб сварити його, зачекайте, поки він закінчить гру. А після цього поговоріть про шкоду такого проведення часу. Запитайте, чи дитина та її товариші коли-небудь помічали ознаки того, що вони ―перестаралися з іграми, наприклад, що відкладали важливі речі, зокрема виконання домашнього завдання чи приймання душу. Після цього встановіть добові обмеження. І обов’язково запропонуйте інші заходи, які ви можете проводити разом, щоб підліток полюбив проводити час з вами, а не лише з товаришами в Інтернеті.

Підліток засмучений через збільшення ваги на карантині.

Оскільки підліток не може інтенсивно займатися спортом вдома, більше рухатися, іноді переїдає на карантині і тому може набрати зайву вагу та засмутитися. Спробуйте підтримати його, а не осуджувати. Поговоріть про те, що дієти не завжди працюють, і що краще постійно займатися спортом, що корисно для здоров’я. Також радимо залучати всю сім’ю до регулярних групових занять, наприклад, до бігу чи фітнесу за допомогою онлайн-відео. Займайтеся з підлітком спортом вдома. Також ви можете попросити його допомогти вам приготувати здорову їжу. Загалом, наведіть хороший приклад та покажіть, як потрібно харчуватися на карантині.

Підліток часто замикається в кімнаті.

Після сварки батьки можуть помітити, що підлітки замикаються у своїй кімнаті та не пускають туди рідних людей. Адже, на думку дитини, її кімната – це приватний простір, де він всім керує і може взяти паузу, аби там відпочити. Зазначимо, що в такі періоди, важливо, щоб підліток не проводив багато часу на самоті в телефоні. Батьки можуть спробувати підтримати його, наприклад, запропонуйте прогулятися та відверто поговоріть про самопочуття чи проблеми в сім’ї.

Підліток постійно свариться з братами чи сестрами

Зараз підлітки разом зі своїми братами чи сестрами фактично цілодобово і через це можуть виникати часті конфлікти між ними. Але це нормально, якщо тільки діти можуть знайти між собою компроміс та згодом вирішити проблему. Батьки повинні втручатися лише в тому випадку, якщо вони починають застосовувати фізичну силу. Якщо ж ваші діти постійно сваряться, то радимо збирати сімейні наради, де кожен зможе озвучити свої почуття

Advise_for_parents_on_Covid-19.pdf
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Як розмовляти з дітьми

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Ідеї для проведення корисного дозвілля з дітьми

1. Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком. Для учнів початкової школи буде цікаво пограти у «ходилки-бродилки з кубиком», для підлітків та старшокласників – монополію та інші ігри, які розвивають логічне мислення. Лото, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.

2. Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. А ще можна запропонувати дитині виготовити фотоколаж сім’ї. На великому аркуші паперу можна намалювати велике дерево, на гілках якого приклеїти фотографії членів сім’ї. Таке заняття неодмінно сподобається вашій дитині.

3. Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву або полити вазони. А ще можете разом з дитиною посадити якусь рослину в горщик та стежити за її ростом.

4. Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і руками показувати фігури тварин.

5. Ведення щоденника. Купіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Їх у продажі є безліч варіантів. Запропонуйте своїй дитині щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день. Це допоможе розвивати пам’ять дитини та розвине здатність чітко висловлюватися.